Deň rodiny 2015

PLAGÁT S PROGRAMOM PODUJATIA:

dr_2015

dr_2015

POZÝVAME VÁS!

V nedeľu 24. mája 2015 do parku na Sihoti v Nitre

Spot na TV Nitrička si môžete pozrieť kliknutím TU.

Svätá omša 11:15 na Klokočine

Celebrant: vdp. Juraj Sedláček, kaplán Univerzitného pastoračného centra v Trenčíne, prioritne sa venuje téme otcovstva. Pozývame vás modliť sa za naše rodiny.

Veľká rodinná hra 2015

“ Rodina plná života“    P9920646

Milé rodinky – detičky, mamičky, ockovia, babičky dedkovia!Spolu s Vami si počas Dňa rodiny chceme hravo pripomenúť, čo pre nás znamená rodina a preto Vás pozývame na VEĽKÚ RODINNÚ HRU – VRH, ktorú pre Vás pripravili rôzne neziskové organizácie a spoločenstvá. Ktoré to sú? Viac o nich TU.

Hra určená rodinkám (úplným aj neúplným), ktoré prechádzajú stanovišťami a plnia rôzne tradičné i menej tradičné úlohy. Každý rodinný tím na konci okrem zaujímavých odmien, či atrakcií získa aj písmenko do veľkej vyplňovačky, z ktorej sa poskladaním vykľuje posolstvo tohtoročnej Veľkej rodinnej hry 🙂

TRVANIE HRY: VRH bude odštartovaná na hlavnom pódiu v parku na Sihoti po 14:00 hod. Štart hry bude možný len do 17:00 hod., stanovištia budú funkčné do 17.30. O 18:00 bude na hlavnom pódiu slávnostne prečítané poskladané posolstvo tohtoročného Dňa rodiny.

PRAVIDLÁ Veľkej rodinnej hry “ Rodina plná života“:

· 1. Rodinka (minimálne 2 členovia – z toho 1 dospelý) sa musí zaregistrovať na ŠTARTE, kde dostane hraciu kartičku. Na ňu sa budú zbierať pečiatky. Na zadnej strane kartičky bude poučenie pre účastníkov hry a mapka so stanovišťami a inými dôležitými miestami počas Dňa rodiny.

· 2. Rodinky prechádzajú stanovišťami, ktoré pripravili rôzne záujmové a pro- rodinné neziskovky, resp. spoločenstvá okresu Nitra. Popri súťažení sa môžu rodinné tímy zoznámiť s ich činnosťou. Mnohé pripravené úlohy sú o spolupatričnosti, odvahe, tvorivosti, radosti, zamerania na cieľ, či spolupráci a iných črtách zdravej rodiny :). Po každej splnenej úlohe dostane tím jednu pečiatku na hraciu kartičku.

· 3. Po spoločnom absolvovaní minimálne 8 stanovíšť rodinka odovzdá kartičku v CIELI, kde dostane 1 PÍSMENO z Posolstva pre rodiny, ktoré sa nám v parku stratilo. Členovia rodinného tímu si potom môžu vybrať vecnú odmenu, alebo kupóniky na rôzne atrakcie, či občerstvenie.

· 4 . Kartičky, na ktorých budú pečiatky zo všetkých stanovíšť, postupujú do tomboly o zaujímavú cenu:). Tombola bude vyhlásená spolu s Posolstvom VRH o 18.00 na pódiu.

 

Na DNI RODINY 2015 sa podieľajú:

PRORODINNÉ NEZISKOVÉ ORGANIZÁCIE

ORGANIZÁTORI, SPONZORI A PARTNERI

DOBROVOĽNÍCI

Všetkým patrí naša srdečná vďaka!

Foto z akcie TU