Letný rodinný pobyt Drienica – Javorná 2018

Viac ako 150 malých i veľkých účastníkov absolvovalo od  5. do 11. augusta 12. ročník letného rodinného pobytu organizovaného Centrom pre rodinu v Nitre.
Tri roky sme spoznávali krásy Moravy, a tak bol čas znovu sa vrátiť na Slovensko –  dostali sme možnosť odhaľovať zákutia Prešovského kraja.
A veruže bolo čo 🙂

Nebesá nám dopriali super počasie. Mnohí z nás navštívili unikátne opálové bane, vystúpili na prekvapujúco malebné veľké zrúcaniny Šarišského hradu, či splavili rieku Poprad. Prešľapali sme si lačnovský kaňon, daktorí zaliezli i do jaskyne Zlá diera, alebo sa pokúsili o nájdenie “ gravitačnej anomálie“ :).  Kto chcel, mohol si zájsť i do Slovenského raja, akvaparkov, Prešova i ZOO v Košiciach.  Mestečko Sabinov ponúkol pekný parčík s kostolíkmi i piaristickým gymnáziom, oscarový obchodík na Korze, a tiež výbornú zmrzlinu. Pobyt sa vyznačoval aj “ šliapaním po schodoch“  –  napríklad po  300 schodoch na vežu chrámu sv. Egídia v Bardejove – odmenou bol  nádherný výhľad na malebné mesto, alebo na vežu v grécko – katolíckom pútnickom mieste Ľutina, kde sa ako na dlani rozprestieral celý areál aj s galériou miniatúr drevených kostolíkov. V Ľutine sme sa mohli k Pánovi pomodliť s pomocou príhovorov veľkých svätcov – sv. Jána Pavla II, sv. Faustíny, sv. Mikuláša i slovenských blahoslavených kňazov. Taktiež už vieme, kto bola Zuzana Feketeová:). Boli sme milo prijatí vo farnosti Drienica otcom Milanom, ktorý celebroval i našu poslednú svätú omšu na pobyte.  O náš duchovný pokrm sa opäť staral páter Josef Hegglin.
V hoteli a jeho okolí tiež nebola núdza o program, navštívila nás rómska evanjelizačná skupina F6, deti i dospelí sa povozili na koníkoch, naši priatelia Likovci zorganizovali úspešnú talent show, neobmedzene sme mohli využívať bazén a popoludní aj ihriská, mali sme zmrzlinovú párty, mohli sme si nacvičiť tančeky.   Boliestky na tele pomohla zmierňovať naša dvorná zdravotníčka MUDr. Gáliková.  O skvelý a pestrý program pre deti sa postaral náš dream team animátorov – opekačka, všelijaké hry, nočná hra o zmysloch, karneval. A dokonca vznikla aj neformálna  táborová hymna s názvom.. “ Čakám pred hotelom..:)“.
Sme vďační, že sme mohli vytvoriť spoločenstvo rozmanitých ľudí, ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do príprav i priebehu pobytu. Touto cestou ďakujeme i mestu Nitra za podporu pobytu časti animátorov.  Zdar Boh :).

Prihlasovanie na pobyt:

Tento rok navštívime  HOTEL JAVORNÁ. Ak máte záujem stráviť augustový týždeň spolu s inými rodinami, kňazom a animátormi v krásnom horskom prostredí východného Slovenska, vyplňte záväznú PRIHLÁŠKU, v ktorej nájdete všetky potrebné informácie. Neváhajte dlho, kapacita je obmedzená :).