Nitra zakázala hazard:)

Priatelia, podporovatelia, dobrovoľníci, občania! 🙂

Spoločne sme to dokázali! Mestskí poslanci na základe našej petície odhlasovali koniec prevádzok s tvrdým hazardom v Nitre.

Je to hlavne vaša zásluha. ĎAKUJEME EŠTE RAZ ZA VAŠU SNAHU, ČAS, MODLITBY. Nitra má vo vás veľký poklad! Nech Vám to Pán Boh odmení.

Našu tlačovú správu si prečítajte tu – http://nitra.zastavmehazard.sk/

Oficiálny článok mesta Nitra je tu – https://www.nitra.sk/zobraz/obsah/31377

Z novín vyberáme napr. toto – https://nitraden.sk/na-zaklade-peticie-zastavme-hazard-zmiznu-z-nitry-vsetky-herne-a-kasina/

Milí priatelia, petícia s hárkami na zastavenie hazardu v Nitre je odovzdaná.👏
Veľmi ďakujeme našim mužom z  petičnému výboru, právnej, materiálnej  i morálnej podpore z  iniciatívy ZASTAVME HAZARD, administratívnym posilám, firme Stravovanie u Líšku za nachovanie počas „volebnej noci“, GCM za prichýlenie a  predovšetkým Vám  – dobrovoľníkom.
Nie je ľahké  obetovať svoj voľný čas, zahodiť okolky a zbierať podpisy nielen pri voľbách, ale i po nich a popri tom čeliť kontrapetíciám. Mimochodom, odovzdaná bola len naša.
Článok so všetkými informáciami
Video Markíza
Osud petície už nie je v našich rukách, 14.6. bude mestské zastupiteľstvo schvaľovať VZN o zákaze hazardu. Zapájame i duchovný boj za dobrú vec, a tak od 5.6. do 14.6. je každý deň vždy iným ochotným kňazom odslúžená svätá omša s úmyslom za Nitru bez hazardu. Tieto tri sú na verejnej pôde, pozývame: 
8.6.2019 sv.Gorazda Klokočina 6:30
9.6.2019 sv.Urbana Zobor 8.00
12.6.2019 Katedrála – Te Deum KSNR 10.00  
——————————————————————————————————————————————————-
PETÍCIA ÚSPEŠNÁ – DO 12.4. DOZBIERAVAME REZERVU
Ďakujeme všetkým zapojeným do petície ZASTAVME HAZARD. Podpisov bolo dostatok, ale je potrebné dozbierať železnú rezervu v prípade neplatných podpisov – budú sa striktne kontrolovať. Preto vás prosíme o pomoc:
Treba dozbieravať v nedeľu po sv. omšiach (tam hárky budú k dispozícii), vo vašom okolí, pred obchodmi, poliklinikami, vo vašej práci. Zber končíme 12.4.
Ak nemáte hárky, ani tričká, zavolajte a dohodneme sa. Potrebujeme ochotných najmä pred veľké obchody, úrady, tam, kde sa točí veľa ľudí, a ochotných po sv. omšiach v meste v nedeľu.  Dôležité je, že tí, čo podpisujú, majú trvalý pobyt v Nitre a NAŠU petíciu ešte nepodpísali.
Prosíme o vytrvalosť až do konca:)
VEĽKÁ VĎAKA!

POZRITE SI VIDEO PANI ČULÁKOVEJ – redaktorky RTVS, ktorá je z Výčap Opatoviec
Status Čulákovej pod týmto videom:

!!!!!Týmto sa vzdávam môho „dobrovoľníčenia“ v petícii Zastavme hazard v Nitre. !!!!!!! Reagujem tak na na tvrdé a hanlivé slová hovorkyne AZAH Dominiky Lukáčovej potom, ako som ju pozvala do verejnej diskusie v Nitre DEBATY POD KUPOLOU. Komunikovala so mnou do chvíle, kým si nepozrela video, ktoré som zverejnila. A toto jej jej autentická reakcia:

„Pani Culakova ,vy si zo mna robite srandu? videla som prave vase video a aj vasu zaangazovanost v peticii. Ani sa neobtazujte mi posielat otazky, vo vasom pripade nemoze byt o profesionalite a objektivite ani rec. Vy dokonca pracujete ako reporterka pre rtvs? Dufam, ze vam nepublikuju nic o teme hazard, lebo to je na podnet na radu pre vysielanie a rentransmisiu.Problemy vasho syna ma uprimne mrzia, ale vy profesionalne skutocne nemozete v mediach robit nic co sa tyka hazardu.Teraz mi je uz vsetko jasne. Zbierajte peticiu proti hazardu, prajem vsetko dobre vasej rodine, ale neskodte prosim slovenskej zurnalistike.“

Ja teda ako dobrovoľníčka končím, aby to nebol dôvod, prečo AZAH odmietne prísť do diskusie. Čo sa týke mojej práce, nerozhodnem sa podľa toho, čo mi radí bývalá moderátorka Markízy a tvár prevádzkovateľov hazardných hier, herní a kasín, ale čo mi hovorí môj rozum, teda nebudem zbierať podpisy a ďalej budem „škodiť slovenskej žurnalistike“. Pán Boh mi to hádam odpustí…Nakoniec, odporúčam dať si do vyhľadávača meno Dominika Lukáčová aj meno Jolana Čuláková. Väčšina ľudí, ktorí pracujú v médiách (a nielen v médiách), totiž na internete za sebou zanecháva jasne viditeľnú stopu…