Pomôž s petíciou!

Milí priatelia.

Máme pre Vás veľký plán, ako pomôcť rodinám. Po situácii v Bratislave sme sa aj my, obyvatelia  Nitry, rozhodli iniciovať petíciu NITRA BEZ HAZARDU.

Hazard?

Množstvo rodín bolo zničených „vďaka“ závislosti na hazarde. V našej krajine ročne ide o 2,5 miliardový biznis z hazardu. Za tieto peniaze sa dá postaviť celé tridsaťtisícové mesto. Namiesto toho mnohé rodiny čelia exekúciám pre závislosť na aoch a hazardných hrách. Nehovoriac o nefunkčných rodinných vzťahoch, rozbitých manželstvách, ekonomických problémoch, kriminalite, závislostiach, nákladnej liečbe a o deťoch, mladých chlapcoch a dievčatách, ktorí sú ohrození najviac. Vedeli by o tom rozprávať psychiatri, lekári, učitelia, sociálni pracovníci, finanční poradcovia, pracovníci charity, polície, cirkvi…

Prečo petícia?

Zákon o hazardných hrách s účinnosťou od 1.1.2013 nariaďuje, že zakázať hazardné hry je možné len na základe petície, ktorú podpíše 30% obyvateľov nad 18 rokov. Dovtedy bolo možné zakázať hazard všeobecným záväzným nariadením mesta. Už tu vidno, že zákon bol prijatý tak, aby bolo veľmi ťažko hazard zakázať.

Náš plán pre Nitru.

Potrebujeme 30% podpisov obyvateľov Nitry starších ako 18 rokov (to je približne 24000 podpisov). Je to veľa. Ale je to možné, ak sa pridáme! Máme plán. Chceme sa sústrediť na jeden deň – 5. marec, kedy budú voľby a k volebným miestam príde veľa ľudí (voliť prichádza okolo 55% obyvateľov). Potrebujeme 270 dobrovoľníkov, ktorí  budú čakať pred volebnými miestami a každého oslovia jedinou vetou: Ak ste proti hazardu, prosím, podpíšte petíciu. Je dosť možné, že sa nám podarí zastaviť hazard v našom meste za tento jeden jediný deň! Umiestnenie petičného stanovišťa na verejnom priestranstve v blízkosti volebných budov je úplne legitímne.

Prosím, pozrite si stránku www.zastavmehazard.sk a uvidíte, koľko miest sa už pripojilo k tejto hodnotnej iniciatíve. Pošlite, prosím mail, resp. informáciu o tejto aktivite vašim známym, priateľom, rodine, aby pomohli zastaviť činnosť, ktorá ničí kvalitu života ľudí. A ak sa chcete pridať do tímu dobrovoľníkov (v Nitre ich potrebujeme 270, teda naozaj každého), kliknite na uvedenej stránke na Nitru a vyplňte formulár Dobrovoľník. My sa vám ozveme.

Samostatní zberači petície.

Petícia sa spustila oficiálne 17.2. a ak chcete, môžete si aj sami na stránke www.nitra.zastavmehazard.sk stiahnuť nitriansky petičný hárok a osloviť svojich priateľov, rodinu, známych, kolegov, aby sa pridali k boju proti hazardu. Potom ho pošlite na adresu , ktorá je uvedená v dolnej časti hárku.

Tešíme sa na spoluprácu.

S pozdravom,

Petičný výbor: PhD; Ing. Matúš Libant; Mgr. et Mgr. Martin Čepček

Predsedníctvo OZ Centrum pre rodinu – Nitra: RNDr. Július Jenis, Phd; Mgr. Viera Čanigová; Ing.Mgr. Dobroslava Baranová

PS 1: Ak ste známa osobnosť Nitry,  alebo zastupujete nejakú organizáciu a rozhodnete sa podporiť túto akciu, napíšte nám na mail nitrabezhazardu@gmail.com nejakú Vašu osobnú podporu. Napr. herec Lukáš Latinák nám poslal : “Volám sa Lukáš Latinák a som proti hazardu“. Tiež sa pridali napr. športovci – Marián Zeman a Richard Fekete.

PS2: Toto je občianska, nie politická aktivita. Petíciou a zberom podpisov nepodporujeme žiadnu politickú stranu, hnutie, alebo politického kandidáta.

ZHNitra2